Stałe wydarzenia

Grupowe warsztaty lepienia pierogów

Grupowe warsztaty lepienia pierogów połączone z prezentacją dotyczącą tradycyjnej polskiej kuchni i ciekawostkami związanymi z Polską. Przygotowane pierogi będą stanowiły posiłek osób je przygotowująch. Czas ok 2 godz. Środy i piątki w godz 12 – 14. Inne terminy do uzgodnienia. Koszt w zależności od wielkości grupy od 100 zł/osobę. Wielkość grup od 10 – 30 osób. W przypadku większych grup uzgadniamy sposób organizacji.

"Polska nieoczywista"

Aktywna prezentacja pt. Polska nieoczywista – półgodzinne spotkanie przy kawie i deserze z subiektywnie dobranymi ciekawostkami o Polsce i Polakach jakich nie znajdziecie w przewodnikach turystycznych każdy wtorek i piątek o godz. 17.30 Koszt – 70 zł/osobę. M.in prezentacja mapy Europy z XV w. z pozycją Polski, quiz o osobach związanych z naszym krajem, o człowieku z Polski który w XIX w. przyspieszył rozwój gospodarczy świata o ok 5 lat, ciekawostki o Warszawie – o budynku Prudential, grobie Nieznanego Żołnierza – w jaki sposób przetrwał mimo zniszczenia całego Pałacu Saskiego, zamku królewskim – historii podjęcia decyzji o jego odbudowie, co to było podkuwanie gęsi, najcenniejsze polskie kamienie szlachetne, historia terminu „szwedzki stół”

Tradycyjna polska kuchnia

Tradycyjna polska kuchnia spotkanie połączone z degustacją polskich produktów regionalnych (ser koryciński, oscypek, wielkopolski ser smażony, sery kozie, kiełbasa lisiecka, krakowska, jałowcowa, półgęsek/kabanosy z gęsiny, połączone z degustacją polskich alkoholi – 2 rodzaje wódek, 2 rodzaje nalewek, wino owocowe, miód pitny. Jak i gdzie powstawała i rozwijała się polska kuchnia, jaki wpływ miały na nią wojny i jakie są jej podstawowe składniki, dlaczego w tradycyjnej polskiej kuchni nie ma dań z pomidorów, o alternatywnym wykorzystaniu owoców nie tylko na potrzeby kompotów, dżemów i deserów. itp.

Spotkania dla grup min. 6 osób. Koszt - 120 zł/osobę Czas - ok 1 godz.

Newsletter


  Telefon

  +48 662 254 215
  +48 22 692 40 52

  Email

  restauracja@specjalyregionalne.pl

  Otwarte

  Pon. - czw. 12:00 - 22:00
  Piąt. - sob. 12:00 - 23:30
  Ndz. 12:00 - 22:00

  Adres

  Specjały regionalne
  ul. Nowy Świat 44
  00-363 Warszawa


   Scroll to Top