Dania regionalne

Tradycyjna kuchnia polska

Z miłości do kuchni regionalnej

Można powiedzieć, że powstanie naszej firmy to dzieło przypadku połączonego z ogromnym zamiłowaniem do tradycyjnej kuchni polskiej i naszych regionalnych wyrobów spożywczych. Kiedy zaczynaliśmy swoją działalność w Warszawie, Specjały Regionalne były sklepem, w którym sprzedawaliśmy najlepsze tradycyjne polskie produkty z przeróżnych zakątków kraju. Z biegiem czasu ewoluowaliśmy w kierunku gastronomii i poza sprzedażą regionalnych specjałów, zajmujemy się serwowaniem tradycyjnej polskiej kuchni z różnych regionów.

Produkty regionalne

W naszym sklepie i restauracji z tradycyjną polską kuchnią kupisz najlepsze produkty regionalne od sprawdzonych dostawców. 13 lat doświadczenia w kulinariach pozwoliło nam rozwinąć sieć sklepów w Warszawie do 8 lokali, do których codziennie dostarczamy świeżo przygotowywane produkty z naszej restauracji.

Najlepsza jakość produktów

W obcowaniu z naszą ukochaną kuchnią staropolską kierujemy się przede wszystkim jakością i szacunkiem do naszego krajowego produktu. Wyznajemy zasadę, że drogi na skróty nie istnieją, dlatego nie spotkasz się u nas z syntetycznymi dodatkami, ani polepszaczami smaku.

Miejsce przyjazne turystom

Specjały Regionalne to przede wszystkim miejsce przyjazne turystom z całego świata. Nasi kelnerzy biegle posługują się angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić domową atmosferę i profesjonalną obsługę każdemu klientowi. Posiadamy również foteliki dla dzieci, aby rodziny mogły w spokoju cieszyć się tradycyjną kuchnią polską, mając jednocześnie na oku swoje pociechy.

Regionalne, ekologiczne składniki

Wyjątkowe dania, sezonowa kuchnia i regionalne, ekologiczne składniki

Kuchnia polska jest pełna miłości i można to odczuć w każdym tradycyjnym daniu naszego kraju. Właśnie dlatego podchodzimy do produktów z szacunkiem, a w trosce o wysoką jakość serwowanych dań, przygotowujemy je wyłącznie na bieżąco. Wśród wykorzystywanych przez nas składników przeważają produkty ekologiczne, prosto od regionalnych dostawców. Ponadto, nasza kuchnia ma charakter sezonowy, dzięki czemu goście mają pewność, że dania, którymi raczą swoje podniebienia są zawsze świeże. W naszym menu znajdziesz także szeroki wachlarz wyjątkowych, tradycyjnych polskich potraw regionalnych, takich jak m.in.: czarny kawior z jesiotra, fileciki z okonia, czy forszmak. Staramy się jednocześnie, aby każdy gość czuł się u nas wyjątkowo traktowany, dlatego w naszej restauracji przyrządzamy na życzenie potrawy kuchni polskiej w odsłonach wegetariańskich oraz bezglutenowych.

Żurek treściwy w chlebie/bez chleba

Cena: 33 zł/23 zł

Mix pierogów (8 szt.)

Cena: 49 zł

Homemade bigos

Bigos domowy

Cena: 49 zł

Tatar z polędwicy wołowej

Cena: 55 zł

Flaki wołowe po warszawsku 0,25l

Cena: 35 zł

Schabowy xxl

Cena: 55 zł

Talerz polskich specjałów

Cena: 59 zł

Sałata ze świeżych warzyw z piersią kaczki (200 g)

Cena: 39 zł

Winniczki z warmii w masełku czosnkowym 6 szt.

Cena: 29 zł

Restauracja

Stałe wydarzenia

Warsztaty lepienia pierogów

Połączone z prezentacją dotyczącą tradycyjnej polskiej kuchni i ciekawostkami związanymi z Polską.

"Polska nieoczywista"

Półgodzinne spotkanie przy kawie i deserze z subiektywnie dobranymi ciekawostkami o Polsce i Polakach jakich nie znajdziecie w przewodnikach turystycznych każdy wtorek i piątek o godz. 17.30

Tradycyjna polska kuchnia

Spotkanie połączone z degustacją polskich produktów regionalnych m. in. ser koryciński, oscypek,  jałowcowa, półgęsek/kabanosy z gęsiny, połączone z degustacją polskich alkoholi.

Nowości w restauracji

Jagodzianki

Udo z pieczonej gęsi

Telefon

+48 662 254 215
+48 22 692 40 52

Email

restauracja@specjalyregionalne.pl

Otwarte

Pon. - czw. 12:00 - 22:00
Piąt. - sob. 12:00 - 23:30
Ndz. 12:00 - 22:00

Adres

Specjały regionalne
ul. Nowy Świat 44
00-363 Warszawa


    Scroll to Top